יום שבת, 24 באפריל 2010

שערוריית האלכוהול


שערורייה. זו המילה היחידה שאני מוצא כמתאימה לעלות המשקאות האלכוהוליים במועדון ה-ZIZI שברח' קרליבך בתל אביב.

איננו יוצאים לרקוד באופן תדיר ולכן בכל פעם שזה קורה אני נדהם מחדש מאותה הסיבה בדיוק. אין לי כל טענה כלפי אלו הרוצים להרוויח בעסק שאינו קל לתפעול וזאת בלשון המעטה. יחד עם זאת אני בהחלט חושב שצריך לשים גבולות ברורים לתמחור השערורייתי של המשקאות האלכוהוליים במקומות מסוג זה.

אתמול הייתי בפעם הראשונה במועדון ה-ZIZI. אני חייב לציין שהמרתף רחב הידיים בהחלט מספק את הסחורה בכל הנוגע לאווירה, זאת על אף שבתחילה (1:00) לא ניתן היה לראות כמעט מטר קדימה משל היינו בתוך ענן וולקני חשוך. לקראת השעה 2:00 בעוד מתמלא המקום בשוק הבשר של קהילתי המשגשגת החלו האורות להתפתח סביבנו גם כן.

זוגי ואחיו רצו לשתות וודקה, לכן ביקשתי ז'וּבּרוּבְקה מהברמנית שהיא הוודקה המועדפת עלינו. ה-Fag hag המחומצנת בהתנשאות מיותרת ומטופשת לחלוטין ניסתה ללמד אותי, כן אותי את רזי השפה הפולנית כשתיקנה את הגייתי מוודקה ז'וּבּרוּבְקה לזוׁבּרוׁבקה. אם היא הייתה באמת יודעת פולנית ולא הייתי חושד שהחימצון הרב השפיע על פעילות אחת מאונות מוחה באופן קריטי, הייתי שולח אותה דו יִסְנִה חוׁלֶרָה (זה לא מקום על מפת פולין אבל בהחלט בפולנית תקנית).

ז'וּבּרוּבְקה לא הייתה בנמצא. כן היו לה 2 סוגים אחרים ביניהם וודקה מסוג Gray goose (אוז אפור). מדובר בוודקה צרפתית מסוג פרימיום. בלית ברירה ביקשתי שני "שוטים" (30 מיליליטר כל אחד אם אינני טועה). בשמחה רבה מזגה לנו המחומצנת את 2 השוטים וביקשה מבלי להניד עפעף 114 שקלים חדשים (57 ₪ לשוט).


אם היה בידי שוט באותו הרגע הייתי מצליף בבעלי המקום החמסנים ותאווי הבצע. בקבוק 750 מיליליטר משקה כזה עולה סביב 240 ₪ (למוסדות אני מניח שכמחצית). אם נבצע חישוב לפי המחיר המקסימלי הרי שבבקבוק כזה קיימים 25 "שוטים". 25 הזמנות כפול 57 ₪ הם 1,425 ₪. כלומר רווח של קרוב ל-600% וזה מבלי להתחשב בעלות האמיתית הנמוכה הרבה יותר למועדון. המצב עם משקאות אחרים דומה באופן יחסי.

האין גבול לתאוות הבצע? אני חייב לציין שבאותו הרגע שילמנו כמובן, אך תחושת הגזל העיבה על ההנאה. למזלי הזמנו רק שני "שוטים" כיוון שאני הייתי הנהג התורן וככזה לא שתיתי כלל. אם היה לי מעט אומץ הייתי מותיר את המשקאות לברמנית ותגרגר את "הזהב" הזה בעצמה.

העלויות הללו פשו כמעט בכל המועדונים התל אביבים והפכו למקור הכנסתם העיקרי אם אינני טועה של המועדונים השונים.

עוד לפני שנכנסנו למקום צפינו באנשים "מתדלקים" את עצמם במשקאות חריפים בחניוני הסביבה. מנהג מקובל מאוד ובעיקר זול לבליינים. אם כבר וודקה רד-בול לפחות במחיר סביר.

אני מוצא את אותם אנשי חניונים עושים את המעשה הנכון ביותר שניתן לעשות כדי להקטין את רווחיותם של בעלי מועדונים כמו ה-ZIZI. לא כי עיני צרה בפרנסתם של אחרים, אלא כי צריך לשים גבול סביר והוגן למחירי האלכוהול.
שלכם,
קובי

7 comments:

singerella אמר/ה...

לא ידעתי שאתה גם דוגמן בית של חברת משקאות בשעות הפנאי:-)

Ron אמר/ה...

אכן עניין מעצבן, אך הוא קיים מאז ומתמיד. השיטה של "תדלוק" חיצוני ידועה ואכן יעילה ביותר.
העצבים האמיתיים מתחילים כשמבקשים על משקאות כמו ארק אשכוליות (ארק "רגיל" הצבי) מעל 20 ש"ח ואף למעלה מכך - שהרי בקבורק שלם עולה כ 15 ש"ח אם אינני טועה.

בקיצור, בישראל כמו בישראל, אלופים בלעשוק את ההמונים, כי אנחנו הרי קהל שבוי וקהל גרוע שלא יודע לתבוע את דרישותיו כהלכה.

יהיה טוב..שבוע נהדר שיהיה

דורי אמר/ה...

כמה, כמה שאתה צודק. אני במקומך אכן הייתי משאיר את השוטים ומציע לעזור בהחזרת הנוזל בעדינות לבקבוק.
וכמובן שמאותו רגע הייתי מחרים את המועדון הזה לצמיתות.
רדיפת בצע מכוערת.
שבוע טוב,
לשתות בבית(מבטא פולני).

הילית אמר/ה...

ממש חוצפה!!

לימור בנדל אמר/ה...

וואו - כמה יפה אתה בבקבוק !
תמונה מדהימה !

HiLuLiT אמר/ה...

אלוהים, לא הייתי משלמת.
אין מצב.
הייתי משאירה אותם על השולחן ואומרת לה שתמזוג את זה חזרה לבקבוק.

מסכימה עם כל מילה, ישר כוח

שלומי אמר/ה...

הרבה זמן שלא הייתי פה
ואכן חוצפה !!!!
אישית הייתי אומר לה למזוג את זה חזרה לבקבוק (או כל דבר אחר שהיא חפצה לעשות עם זה) ויוצא.
המחירים פשוט מוגזמים ברמות קשות.
מה שגורם חשק להמנע מלהכנס למקומות האלה.
אגב בקבוק יפה, מי מדגמן אותו ? :-)