יום שישי, 7 בספטמבר 2012

הבית של שי-לי לא בשבילי


הבית של שי-לי הוא ספר בישול חדש שיצא לקראת החגים הבאים עלינו לטובה. שי-לי ליפא שאין לי דבר וחצי דבר עימה שכן איננו מכירים באופן אישי, הצליחה לכתוב ספר שלמעט פוזת ג'וליה צ'יילד שהיא מדגמנת בשמלה מנוקדת על כריכתו, הוא מיותר לחלוטין.

התלבטתי רבות אם לכתוב את שעל ליבי או לאו. 

תפיסתו של הספר ארכאית, הסטיילינג והצילום מיושנים ואין בו שום דבר מסעיר או חדש שבזכותו ניתן היה להלל את הספר. הרעיון שמוביל את תוכן העניינים דווקא נחמד במבט ראשון ושונה מרוב הספרים, אלא שהווריד בראשי החל להלום כשהגעתי לפרקים "ערב בנים" ו"ערב בנות". טוב היה לו מחברת המתכונים ועורכי הספר היו מתעוררים לתוך מציאות שהשתנתה מזמן ולא משייכים נקניקיות בבירה ושוקי עוף בבוטנים לבנים ואילו טארטים אישיים עם ריקוטה-פלפלים ואספרגוס או קוקטייל רוזטה ואוזו עם ליצ'י קרח לבנות. כל מה שהיה חסר הוא לכתוב את הספר בלשון נקבה ולהחזיר אותנו לשנות ה-60 או רחוק עוד יותר לשנות קום המדינה בניסיון להתקין לנו ארוחת ערב. מבנה התא המשפחתי וענייני המגדר השתנו כאן ב-20 השנים האחרונות. האם השינויים פסחו עליהם?

עודי ממשיך בקריאת הספר, אינני יכול שלא להשתומם על סגנון הצילום המיושן אף הוא. הסגנון הזכיר לי את ספריהן של חנה שאולוב ורות סירקיס, סגנון שהיה נכון מאוד לשנות ה-70. אולי הוא חזר? למה אף אחד לא מספר לי שום דבר בבית הזה? חייבים קש בכל קוקטייל? חייבים קש עם עיטור חג סוכות גם בעמוד 47 וגם בעמוד 112?

ולסיכום, מה שעובד בטלוויזיה לא בהכרח יעבוד על הכתב. הרגשתי היא שהייתה זו הפקה של ספר לצורך שיווקי טלוויזיוני בלבד וללא כל כוונה אמיתית. מבלי להכיר את שי-לי ליפא אני מאמין בכל נימי נפשי כי היא חיה את התחום הקולינארי בחדווה רבה ומתוך רצון ללמוד וללמד. יחד עם זאת, ייעודו של ספר זה הוא לכל היותר משקל נגד לכבישת חצילים.

קובי

4 comments:

מרינה אמר/ה...

קובי, תנשום עמוק לפני שתחטוף איזה שוק (כבש)

שער למגזר - פעילות מקיפה במגזר הערבי בישראל אמר/ה...

קובי
לא יפה !!!
מישהו שם התאמץ וכתב ספר, השקיע בו את חסכונותיו וחלומותיו. אל לך להשתלח בו על צילום, סטיילינג, שמלות, סגנון וגם לא על מחיר שערורייתי. אתה מבקר מסעדות או "פובליציסט"? (שמפוטרים, סוף סוף, כיום בהמוניהם מהתקשורת הארכאית)
את כל אלה- תשאיר לשוק להחליט.
אם היו מטעים את הקהל במתכונים שלא יצליחו, מצרכים שאין להשיג, שילובים רעילים- מילא. אבל את כל השאר תשאיר ליזמים, לחולמים, להוזים. כמו שאמרתי- השוק יחליט.
שנה טובה וטעימה !!!

קובוש - קובי קלייטמן אמר/ה...

ביקורת היא ביקורת.
אני לא חושב שבמקרה זה הושקעו חלומותיה של מי שכבר כתבה כ-6 ספרי בישול מוצלחים יותר. אני חושב שזהו תוצר עצוב של מערכת פירסום טלוויזיונית שאין לו מקום.
מעולם לא טענתי שאני מבקר מסעדות, אני כותב על כל מה שקשור לאוכל ובמקרה זה על ספר.
אם תשווה את הספר הזה לספר הבא עליו אכתוב תוכל להיווכח בעצמך בהבדלים התהומיים שבין שיווק נטו למקצועיות עילאית.
אני כאן כדי לעזור לשוק להפנות את ממונו למקומות הנכונים.

שער למגזר - פעילות מקיפה במגזר הערבי בישראל אמר/ה...

חבל, לטעמי נכנסת לפינה לא נכונה.